خانه » اخبار » جلسات تاریخ اسلام استاد غنوی+فایل صوتی

جلسات تاریخ اسلام استاد غنوی+فایل صوتی

جلسات درس تاریخ اسلام استاد غنوی هر هفته، در مکان موسسه لیله القدر برگزار می گردد.

به گزارش واحد آموزش لیله القدر، این جلسات که چند سالی هست که شروع شده پس از مدتی وقفه، از روز چهارشنبه ششم دی ماه از سر گرفته شده و هر هفته چهارشنبه ها از ساعت 20 آغاز می گردد.

نشانی: قم- نرسیده به سه راه بازار – طالقانی 87 – کوچه شهید حبیبی – موسسه لیله القدر

گفتنی است حجت الاسلام و المسلمین امیر غنوی؛ از شاگردان استاد علی صفایی حائری و از محققین و اساتید سطوح عالی حوزه است. ایشان از جمله شارحان مطرح کتب مرحوم استاد صفایی حائری بوده و شرح کتبی از جمله: صراط، مجموعه­ی روش نقد، مسئولیت و سازندگی، از معرفت دینی تا حکومت دینی و روابط متکامل زن و مرد در طی سالهای اخیر در کارنامه­ی علمی ایشان ثبت شده و از دیرباز مورد توجه دوستداران و علاقمندان به تفکرات استاد قرار گرفته است.

مباحث تاریخی و خصوصا «تاریخ اسلام» و «سیره­ی سیاسی ائمه­ی معصومین»، از روزگار نوجوانی و جوانی مورد توجه ایشان بوده و از همین روی ایشان از همان آغاز جوانی تحقیقاتی را در زمینه­ی «تاریخ تحلیلی اسلام» آغاز کردند. آنچه که سرلوحه­ی این تحقیقات قرار می­­گیرد، صرفاً خواندن تاریخ و نقل آن نبوده است؛ بلکه یافتن خط منطقی حوادث و تحلیل تاریخ از قرائنی که در نقل­های تاریخی به دست می آمده، بیش از هر چیز مورد تأمل و دقت ایشان بوده است.

ایشان با توجه به دقت بر تعبیر «تاریخ اسلام»، تلاش و سعی علمی خود را بر یافتن سیر تحولات و تطورات جریانی به نام “اسلام” ،قرار دادند و تمام دغدغه­ی تاریخی ایشان فهم تغییرات و کمال و نقصانی است که این جریان در دل زمان با آن مواجه شده تا به دست ما رسیده است.

 در بسیاری از کتب«تاریخ اسلام»؛ از تاریخ “ائمه­ی هدی”(علیهم صلوات الله) و یا تاریخ “سلاطین مسلمان” و یا تاریخ “اجتماعی مسلمین” بحث می­کنند. در حالی که تاریخ اسلام، تاریخ جریانی است به نام اسلام؛ که از حضرت رسول آغاز گردید و تا به امروز پایدار است و حتی اگر در آن از زندگانی ائمه­ی هدی بحث می­کنیم، در پی یافتن اقدامات و نوع سیاست­هایی هستیم که این امامان دین و حافظان شریعت در قبال آن اخذ کرده­اند و یا این که در هر برهه از زمان،حکومت و جامعه چه تحولاتی را در این سیر و جریان ایجاد کردند.

این جلسات از ابتدای تاریخ اسلام شروع شده و اکنون در مرحله تاریخ امام جواد(ع) قرار دارد.

حضور در این جلسات برای عموم علاقه مندان آزاد است.

توضیح درباره فایل صوتی جلسات: با توجه به حجم زیاد جلسات برگزار شده تاکنون و برای استفاده علاقمندانی که از الان می خواهند جلسات را پیگیری کنند  فایل صوتی جلسات از اول بحث امام جواد علیه السلام در سایت قرار داده شد. علاقمندان می توانند فایل صوتی ادامه جلسات را هر هفته از منوی سخنرانی ها و جلسات دریافت کنند. 

0 0 رأی
امتیازدهی به مقاله
اشتراک
ایمیل برای
0 نظرات
بازخوردهای درون متنی
مشاهده همه دیدگاه‌ها
سبد خرید
0
نظری دارید؟ لطفاً آن را ثبت کنید.x
Scroll to Top