خانه » اخبار » شرح مسئولیت و سازندگی توسط استاد هادی زاده

شرح مسئولیت و سازندگی توسط استاد هادی زاده

شرح کتاب مسئولیت و سازندگی را در سایت دنبال کنید…

کتاب مسؤولیت و سازندگی یکی از مهمترین کتابهای مرحوم استاد علی صفایی به شمار می آید؛ اگر نگوییم مهمترین آنهاست. در این کتاب مسأله تربیت به صورت مفصل و جامع مورد بحث قرار گرفته و مباحث مختلفی در این زمینه مطرح می شود.

در این کتاب از مسائل متعددی چون: تعریف مسؤولیت، زیربنای مسؤولیت، مفهوم تربیت، امکان تربیت، روشهای تربیتی، ویژگیهای مربی، روش شناخت، جهان بینی اسلام و راه رسیدن به آن، سخن به میان می آید و در نهایت به تفصیل به بررسی انواع روحیه ها و چگونگی برخورد با هر یک از آنها پرداخته می شود. 

«مسؤولیت و سازندگی» به خاطر اهمیت آن و نیز به این دلیل که معرف اندیشه های استاد درباره مقوله تربیت اسلامی و مسائل مربوط به آن است، بارها مورد بحث و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است و به وسیله برخی شاگردان ایشان شرح داده و تدریس شده است.

از جمله افرادی که به شرح و تدریس این کتاب پرداخته اند، حجه الاسلام و المسلمین هادی زاده است. استاد هادی زاده از شاگردان نزدیک مرحوم استاد به شمار می روند. ایشان در جلساتی که با حضور گروهی از مربیان طلبه برگزار شده است، با اشراف بر اندیشه های استاد و با دقت تمام، به شرح این کتاب پرداخته اند و و زوایای مبهم آن را روشن ساخته اند.

از آنجا که مطالعه این شرح، برای فهم اندیشه مرحوم استاد در زمینه تربیت اسلامی بسیار سودمند است، در نظر داریم تا مکتوب این جلسات را به تفکیک موضوع مورد بحث، در اختیار شما قرار دهیم.

شما می توانید این مطالب را که از روز سه شنبه 28 آذر ماه انشاء الله به طور مستمر روزهای شنبه و سه شنبه هر هفته در سایت قرار می گیرد، از قسمت مطالب و مقالات دنبال کنید.

 

0 0 رأی
امتیازدهی به مقاله
اشتراک
ایمیل برای
0 نظرات
بازخوردهای درون متنی
مشاهده همه دیدگاه‌ها
سبد خرید
0
نظری دارید؟ لطفاً آن را ثبت کنید.x
Scroll to Top