خانه » سخنرانی شاگردان » وداع با ماه رمضان (چکیده+فایل صوتی)

وداع با ماه رمضان (چکیده+فایل صوتی)

توضیح: متن زیر چکیده سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالمجید فلسفیان با عنوان «وداع با ماه رمضان» است که در جمع گروهی از جوانان در مؤسسه کتاب‌پردازان ایراد شده است و همراه با فایل صوتی این جلسه تقدیم می‌شود.

– بهترین غذای خداوند در مائده آسمانی ماه مبارک رمضان، قرآن کریم است. نمازها، دعاهای وارده و توسل به ائمه طاهرین علیهم السلام در این ماه نیز از دیگر غذاهای ماه مبارک رمضان بودند.

– در ماه رمضان، رزق جسم کم می شود و رزق فکر، عقل و روح بیشتر می شود.

– هر چه نسبت به صاحب این ماه و نیازهای خودمان شناخت بیشتری داشته باشیم بهره بیشتری از این ماه خواهیم برد.

– شروع سال سلوکی، ماه رمضان است. ماه رجب و ماه شعبان هم مقدمه ورود به ماه رمضان هستند. برای شروع، باید نیازها و پاسخ دهنده به آنها (راهنما) هم مشخص باشد. و در این ماه، خداوند، قرآن و امام معصوم را بهم پیوند داده است.

– برنامه ریزی ما برای حرکت باید برای مجموعه راه ما باشد؛ دنیا، برزخ و قیامت و این یعنی حرکت تا بی نهایت. برای چنین برنامه ای، قرآن یک ضرورت است.

– همه چیز به امر خدا مسخر انسان است و برای انسان خلق شده است. انسان برای چه چیزی خلق شده است؟ چه چیزی را باید برای خود بعنوان هدف قرار دهد؟ قطعا هدفی بالاتر از خودش. حرکت از تاریکی به سمت نور. انسان ضمن حرکت به سمت نور و خروج از تاریکی ها، وسعت پیدا می کند.

– برای بشر امروز دو مسأله مطرح است که نمی خواهد به آنها فکر کند: خدا و مرگ.

– برای وسعت یافتن باید به انقطاع از غیر خدا برسیم. و آماده حیات برتر بشویم.

0 0 رأی
امتیازدهی به مقاله
اشتراک
ایمیل برای
0 نظرات
بازخوردهای درون متنی
مشاهده همه دیدگاه‌ها
سبد خرید
0
نظری دارید؟ لطفاً آن را ثبت کنید.x
Scroll to Top